Warsztaty

Technologie związane z aplikacjami bankowymi na urządzenia mobilne

28 listopada14:00 – 17:00A4 sala nr 1

Co sprawia, że nasze pieniądze są bezpieczne? Czy kiedy logujemy się do kont bankowych z poziomu komórki to dalej nic im nie zagraża?

Jeśli nurtowało Cię kiedyś jedno z powyższych pytań to warsztat ING Banku Śląskiego jest właśnie dla Ciebie!

Podczas warsztatu odbędzie się pokaz środowiska programistycznego oraz testowego. Zaprezentujemy funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz interfejsy do systemu bankowego użyte w aplikacjach mobilnych. Przeprowadzimy test aplikacji na różnych urządzeniach mobilnych.

Przyjdź i przekonaj się sam jak działa wirtualny świat pieniądza.

Posmakuj z nami Continuous Integration. Wywar z Agile podany z Javą.

3 grudnia13:45-16:45D12 sala 16

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym charakteryzuje się smaczna potrawa?

A czy myślałeś o tym, co wyróżnia dobry kod?

Na kulinariach się nie znamy, ale na programowaniu już owszem.

W czasie warsztatu pokażemy grupę praktyk i narzędzi open source’owych, które użyjemy do  uproszczenia i automatyzacji działań związanych z tworzeniem, wersjonowaniem, testowaniem i budowaniem projektu. Noszą one wspólną nazwę Continuous Integration i pozwalają szybciej i skuteczniej eliminować błędy, oszczędzając przy tym czas.

Potrafisz napisać program w Javie? To w niej będziemy pracowali, więc to spotkanie jest dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się sam…

Agile – koncepcja zwinnego podejścia do produkcji oprogramowania

4 grudnia13:45 – 16:45D1 sala wykładowa 3 (parter)

W inżynierii oprogramowania obserwujemy ostatnio wyraźny zwrot w stronę zwinnych metodyk prowadzenia tego rodzaju projektów. Ale czym tak naprawdę jest Agile i co może dać programiście, a przede wszystkim projektowi, bycie bardziej zwinnym?Czy muszę coś wiedzieć aby skutecznie pracować w takim zespole? Czego muszę się nauczyć, aby kierować zwinnym projektem?Ten warsztat nie da Ci odpowiedzi na te pytania. Ty już je znasz. Celem tego spotkania jest ich sformułowanie i wskazanie ich miejsca w obowiązujących standardach takich jak Scrum, Kanban czy Extreme Programming. Znasz je, ponieważ są to techniki bardzo proste i intuicyjne. Znasz je, ponieważ, jak się przekonasz, tak właśnie chciałbyś pracować.

Technologie mobilne w telemedycynie

5 grudnia14:00 – 17:00A4 sala nr 1

Podczas warsztatu pokazane zostaną trzy obszary zastosowań technologii mobilnych w telemedycynie.Dzięki prostej aplikacji na telefon/tablet w technologii Windows Phone/Android wpiszemy dane medyczne  które będą przesyłane do „Centrum Telemedycznego”.

Ponadto pokażemy aplikacje odbierającą po bluetooth dane pomiarowe z urządzeń medycznych ( np. ciśnieniomierz, wagę i spirometr z interfejsem bluetooth)

Serwer aplikacyjny odbierający dane z urządzenia:
Ukażemy jak w prosty sposób odebrać dane z urządzenia i przekazać do przeglądarki

Prezentacja wyników w przeglądarce przy użyciu HTML5/JS:
Wprowadzimy  do technologii webowych, przekonamy dlaczego  warto poświęcić dla nich swój czas i zgłębiać wiedzę na ich temat. Pokażemy jak bardzo szybko można stworzyć coś  bardzo efektownego z możliwością przeniesienia na inne platformy.

  • This logo of ITP
  • This logo of BEC
  • This logo of AMPM
  • This logo of AMPM